Musisz dokonać autoryzacji, by w pełni korzystać z dobrodziejstw tego serwisu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Albert Felimi-Liderski, Konrad Jakub Arped-Friedman, Sarmacki Discord, wieczór powyborczy 16.06.2019

<KJAF>: robert obiecal ze ogarnie i nie ogarnal?
no popacz pan, co za zaskoczenie

<Albert>: nie no, zazwyczaj ogarniał co miał ogarnąć
tylko potem trzeba to było ponownie ogarniać

Ten cytat lubią 4 osobyLeszek de Ruth, Albert Jan Maat von Hippogriff, Januszek von Hippogriff-Pałasz,  Filip von Sarm..

dodano: 18.06.2019r

Konrad Jakub, Kanclerska prokrastynacja (04.05.2019, Discord)

<KJAF> dobra, trzeba wrócić do rządzenia państwem
<KJAF> za chwilę ogarnę wszystkie sprawy polityczne, zmiany prawa, głosowania i decyzje
<KJAF> wezmę na swoje barki budowa dobrobytu kraju i narodu
<KJAF> innymi słowy
<KJAF> idę grać w ck2, pozdro

Ten cytat lubi 5 osóbAlbert Jan Maat von Hippogriff, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Tadeusz von Hippogriff-Brus, Gustaw Fryderyk von Hippogriff,  Filip von Sarm..

dodano: 04.05.2019r

Wojciech Hergemon, 19 kwietnia 2019 r., uzasadnienie wykładni Regulaminu Sejmu

Trybunał nie miał wątpliwości co do prawidłowości procesu ustawodawczego oraz profesjonalizmu wnioskodawcy oraz debatujących posłów.

Wobec powyższego wykładnia powołanych przepisów w kontekście wniosku Marszałka Sejmu nie nastręcza najmniejszych trudności i może być dokonana nawet przez laika niemającego pojęcia o sposobie jej dokonywania – stosownie do art. 4 ust. 5 Ustawy Marszałek zarządza pierwsze czytanie i jednocześnie informuje NIA, natomiast stosownie do art. 4 ust. 7 Ustawy Marszałek zarządza pierwsze czytanie po uzyskaniu opinii NIA.

Niewątpliwie taki był cel racjonalnego ustawodawcy, bowiem gdyby hipotetycznie ustawodawca chciał w/w materię uregulować w inny sposób – uczyniłby to. Jednocześnie wskazać należy, że ustawodawca gdyby tylko uznał swoje rozwiązanie za nieefektywne, mało praktyczne itd. w każdej chwili ma możliwość dokonania jego zmiany. Fakt, że tego nie czyni jedynie dowodzi ukontentowania ustawodawcy z wprowadzonego rozwiązania.

Ten cytat lubi 5 osóbHelwetyk Romański, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Seweryn Santecki, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Tadeusz von Hippogriff-Brus..

dodano: 19.04.2019r

Alfred Fabian von Tehen Dżek, Zmiany na Dworze Królewskim w Hasselandzie

[...] Lord Konstabl również zniknie. Pozostanie Mer Angemont. Lord Konstabl nie ma szczególnie odmiennych prerogatyw od Lorda Konstabla. [...]

Ten cytat lubi 6 osóbHelwetyk Romański, Seweryn Santecki, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Tadeusz von Hippogriff-Brus, Szymon Grański, ..

dodano: 18.04.2019r

Michał Jerzy Hass (aka Vladimir von Hochenhauser), Anonimowa Rozmówczyni, taki tam meet-up realowy, 15.04.2019

Anonimowa Rozmówczyni: [referuje, co ominęło rozmówcę w Sarmacji i mikroświecie] …uhmm, diuk Paczenko został księciem Sarmacji, Sclavinia dalej żyje, Bialenia była w KS i się zabrała, Hasseland wrócił do matczyzny, Al Rajn upadł, a i jeszcze tak w ogóle to RCA został księciem Sarmacji, a teraz jest Królem Dreamlandu… Kojarzysz RCA, prawda?

Michał Jerzy: Uhmm… Średnio, kojarzę tylko, że gość był wielkim memem, ale w sumie nie pamiętam, o co chodziło?

Anonimowa Rozmówczyni: Ooo rany… [faceplant, facepalm, dźwięk uderzania głową o stolik, długa cisza wrześniowa w Tomaszowie przerywana tylko brzęczeniem much]

Ten cytat lubi 8 osóbHelwetyk Romański, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Seweryn Santecki, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Tadeusz von Hippogriff-Brus, Januš Allan von Hippogriff, Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Szymon Grański..

dodano: 16.04.2019r

JKM Konrad Jakub, 13 stycznia 2019 r., Obrady Sejmu, Debata nad zmianą Ustawy o finansach publicznych, Odnośnie JKM Piotra III Łukasza, Gruszki na wierzbie płaczącej

Miały być gruszki na wierzbie, więc stojąc pod tą wierzbą płaczącą i widząc, jak Książę wiesza na niej styropianowe jabłka, płaczę równie mocno jak owa wierzba.

Ten cytat lubi 1 osoba Filip von Sarm..

dodano: 19.01.2019r

Peter West, Prokrust Zombiakov, Wybór Kanclerza, kandydat niezłomny

<Peter West>: Zgłaszam swoją kandydaturę na urząd Kanclerza Księstwa Sarmacji. Jednocześnie, naturalnie wyrażam zgodę na kandydowanie.

<Prokrust Zombiakov>: Chcialbym zapytac o pragmatyczna strone zgloszenia swojej kandydatury. Czy dysponuje WP zapleczem politycznym sklonnym udzielic poparcia ?

Z wczorajszych deklaracji wynika, ze wszystkie stronnictwa sejmowe udzielily juz poparcia okreslonym kandydatom

<Peter West>: Z tego co wiem nie jest wymagane poparcie do zgłoszenia, więc podtrzymuję swoją kandydaturę.

<Prokrust Zombiakov>: Dlatego tez zapytalem o pragmatyzm tego zgloszenia a nie o jego prawidlowosc.

<Peter West>: Ubiegam się o reelekcję, nawet jeśli nie ma to większego sensu to i tak się ubiegam. W końcu kolejne wybory dopiero za 3 miesiące. A może wygram.


Ten cytat lubi 9 osóbRemigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Albert Jan Maat von Hippogriff, Seweryn Santecki, Erik Otton von Hohenburg, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Tadeusz von Hippogriff-Brus, Januš Allan von Hippogriff, ..

dodano: 10.01.2019r

Prokrust Zombiakow, 28.12.2018 r., deklaracja wyborcza, przed wyborami do Sejmu LIX Kadencji

[...] Kieruje mną czysta afirmacja wirtualnego życia. Kocham tę nieuchwytną ideę stojącą za Sarmacją. Ideę która niczym śliski glut przecieka nam przez palce wraz z każdym nieudanym lub po prostu zarzuconym projektem i spada na cmentarną glebę czekając by znów ją podnieść, uformować i ponownie wypuścić z rąk.

[...]

Co chciałbym robić w Sejmie poza afirmowaniem zmienności śliskiego gluta idei ? (przyznam, że zaczynając pisać swoją deklarację wyborczą nie sądziłem, że dojdę do takiej konstrukcji i cieszy mnie niezmiernie jej nieprzewidywalność) [...]

Ten cytat lubi 5 osóbAlfred Fabian von Tehen-Dżek, Piotr III Łukasz, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Januš Allan von Hippogriff..

dodano: 02.01.2019r

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »